Płyty styropianowe to doskonały materiał izolacyjny przy bezspoinowych systemach ocieplania ścian zewnętrznych budynków (metoda lekka – mokra) lub jako element izolacyjny i konstrukcyjny w klejonych płytach warstwowych. Wysoka wytrzymałość na rozrywanie i ścinanie płyt przy niewielkim ciężarze pozwala na bezpieczne wykonanie izolacji pod wszystkie rodzaje tynków cienkowarstwowych: m.in. mineralnych, akrylowych lub silikatowych. Najwyższa jakość naszych produktów znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym, przy realizacjach obiektów wznoszonych nowoczesnymi technologiami.


Styropian z grupy FASADA wykorzystywany do izolacji termicznej ścian, występuje w odmianach SPECJAL, PERFECT i FASADA 70-040, zróżnicowanych pod kątem przenoszonych obciążeń oraz własności termoizolacyjnych. 

Płyty styropianowe DACH / PODŁOGA, dzięki swej zwiększonej wytrzymałości na ściskanie to doskonały materiał izolacyjny do podłóg na gruncie pod wylewki betonowe, ogrzewanie podłogowe, do stropodachów oraz posadzek przemysłowych.

Do zastosowań w obiektach przemysłowych oraz w elementach narażonych na bardzo duże obciążenia, polecamy styropian PARKING PERFECT, którego wytrzymałość na ściskanie efektywnie przenosi nacisk technologiczny.

Oferujemy również płyty dachowe PW-20 jednostronnie lub dwustronnie laminowane papą w dowolnych wymiarach, doskonałe do izolacji stropodachów. Do izolacji w gruncie a także tzw. dachów odwróconych polecamy płyty Synthos- XPS-30 /inne nazwy handlowe - styropian ekstrudowany, Styrodur/


Na życzenie produkujemy formatki styropianowe, a także płyty frezowane dowolnego typu. Wszystkie płyty wykonujemy w różnych grubościach. Na zamówienie przygotowujemy zestawy płyt i kształtek pozwalające na formowanie izolacji stropodachów. Oferujemy również granulat styropianowy do zastosowań w prefabrykacji budowlanej oraz przemyśle meblowym.

logo logo logo logo logo